Nakło nad Notecią dawniej i dzisiaj.

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią

Przestrzeń miasta ulega ciągłym przeobrażeniom. Dużym – gdy budynki, które niegdyś były wystarczające dla ich właścicieli były rozbudowywane przez kolejne pokolenia.  Małym – poprzez zmianę właścicieli lub najemców sklepów, którzy swoją tożsamość podkreślali nowymi szyldami.

Wystawa przybliży przemiany architektoniczne miasta, które zaszły na przestrzeni minionych 120 lat Zaprezentowane zostaną widoki miasta z pierwszych czterech dekad XX wieku, ich uzupełnieniem będą fotografie wykonane na przestrzeni ostatnich 30 lat gdy mieszkańcy odzyskali wolność gospodarczą.  Autorami najnowszych fotografii są: Zbigniew Kubisz, Tomasz Pasieka, Anna Sergott, Krzysztof Kamil Przygoda. Ekspozycja jest jednym z elementów obchodów 720-lecia nadania Nakłu nad Notecią praw miejskich.

Wernisaż wystawy 26.06.2019 r., godz. 12.00
Wystawa czynna 26.06-18.09.2019 r